Wydarzenia

Pijany kierowca sprawcą kolizji

Data publikacji 19.09.2023

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia w Głobikówce, gdzie kierujący volkswagenem polo wjechał w jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena passata. Okazało się, że 46-latek, siedzący za kierownicą volkswagena polo, był pijany. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 23 w Głobikówce. Zgłoszone zdarzenie drogowe dotyczyło zderzenia się samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierująca osobowym volkswagenem passatem, 21-letnia mieszkanka Januszkowic, zatrzymała pojazd na poboczu chcąc wyminąć się bezpiecznie na wąskiej drodze z jadącym z naprzeciwka volkswagenem polo. Podczas manewru wymijania kierujący polo uderzył w passata i kontynował dalszą jazde. Pasażer passata pobiegł za kierowcą polo i kilkaset metrów dalej wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol policji ustalił, że sprawcą kolizji jest 46-letni mieszkaniec miejscowości Siedliska Bogusz. 

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierowca volkswagena polo jest pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy sprawcy kolizji, a pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Po zakończonych czynnościach, 46-latek został przekazany rodzinie, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję dzwoniąc pod nr 112. 

Powrót na górę strony