Wydarzenia

4 kierujących straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 24.06.2024

Policjanci z dębickiej drogówki, podczas ubiegłego weekendu, zatrzymali 4 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili możliwość kierowania pojazdami na trzy miesiące.

Podczas ubiegłego weekendu, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kontrolowali prędkość kierujących poruszających się na drogach powiatu dębickiego i ropczycko - sędziszowskiego. Skutecznie hamowali tych, którzy zbyt szybko podróżowali.

Podczas piątku i soboty, na drogach w Woli Ocieckiej, Brzeźnicy oraz Kleci, ujawnili 4 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

Niechlubnym rekordzistą pod względem wysokości mandatu oraz prędkości, okazał się 37-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego, który w piątek kierował motocyklem kawasaki. Za jazdę z prędkością 138 km/h w Woli Ocieckiej, policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 2500 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Również w piątek w Woli Ocieckiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Opel, która w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszała się z prędkością 124 km/h. 31-letnia mieszkanka Goleszowa odmówiła przyjęcia mandatu karnego. Za popełnione wykroczenie kobieta odpowie teraz przed sądem.

W sobotę, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy ujawnili 2 przypadki, kiedy kierujący pojazdami przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Każdy z nich otrzymał mandat oraz punkty karne. Stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Pierwszy z nich to 35-letni mieszkaniec miejscowości Królik Polski, który podróżował hyundaiem przez Brzeźnicę z prędkością 102km/h. Za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Tego samego dnia w Kleciach, kolejny kierowca przekroczył prędkość. Tym razem, 38-letni mieszkaniec miejscowości Bukowa, w terenie zabudowanym, podróżował seatem o 53 km/h za szybko. Mężczyzna stracił prawo prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, oraz przyjął mandat w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. 

Policja po raz kolejny apeluje o przestrzeganie określonych limitów prędkości. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. 

Powrót na górę strony