Wydarzenia

Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 05.05.2026

Dwóch kierujących straciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Obaj zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dębickiej komendy, w miejscowości Zasów, zatrzymali dwóch kierowców, którzy naruszyli obowiązujące przepisy dotyczące ograniczeń prędkości.

Pierwszy z nich, kierujący Fordem, został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 16. Kierujący tym pojazdem poruszał się z prędkością 107 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. 56-latek z gminy Żyraków został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. 

Kilkanaście minut później, drugi z kierujących, 49-letni mieszkaniec gminy Żyraków, poruszający się samochodem marki Volvo, podróżował wprzez Zasów z prędkością 115 km/h. Mężczyzna także został ukarany mandatem, tym razem w kwocie 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Obaj stracili swoje prawa jazdy, które będą mogli odzyskać po upływie trzech miesięcy. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Chwila pospiechu może kosztować życie - Twoje lub innych.

Powrót na górę strony